Strona główna » Czym kierować się przy wyborze OC?
Ubezpieczenia OC

Czym kierować się przy wyborze OC?

Dlaczego płacić OC i AC

Czym kierować się przy wyborze OC?

Kupując ubezpieczenie OC warto zwrócić uwagę na to, czy oprócz niskiej ceny firma oferująca ubezpieczenia, dodaje darmowe lub za niewielką dopłatą – ubezpieczenie assistance. Jeżeli okaże się, że możliwy jest zakup takiego pakietu w niedużej cenie lub jest on darmowy, to warto wybrać nawet droższą ofertę i wyposażyć się w niego.

Ubezpieczenie OC chroni bowiem nas tylko od odpowiedzialności finansowej za szkody, które spowodowaliśmy naszym pojazdem w trakcie przemieszczania się. Pakiet assistance zaś uchroni nas od przykrych zdarzeń, które uniemożliwiłyby nam podróż (m. in. uszkodzenie ogumienia, awaria, wypadek). Ubezpieczyciel w tym wypadku zobowiązany jest do umożliwienia nam dalszej podróży, zapewnienia noclegu, czy holowania pojazdu.

Proces obsługi ubezpieczonego

Przy zakupie ubezpieczenia należy też sprawdzić, jak wygląda proces obsługi i zgłaszania się do odszkodowania przez klienta. W niektórych firmach możliwe jest zgłoszenie użyciu strony internetowej. W takich przypadkach przyznanie odszkodowania może trwać nawet mniej niż 48 godzin.

Czym kierować się przy wyborze AC?

Kupując ubezpieczenie typu autocasco powinno się zwrócić uwagę na zakres, jaki ono obejmuje. Ubezpieczenie AC, które będzie tanie, a będzie obejmować tylko podstawowyzakres ryzyka najczęściej ten określony w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) możenie być najlepszym wyborem.

Sposób wyceny pojazdu przez firmę ubezpieczeniową

Ubezpieczając nowy samochód w autocasco warto kupić to AC z rozszerzonym ubezpieczeniem. W przeciwnym wypadku kwota odszkodowania, którą mieliśmy odzyskać może zmaleć wraz z wycenianą wartością samochodu przez ubezpieczyciela. Kupując rozszerzone ubezpieczenie, możemy mieć pewność, że kwota, na którą ono opiewa pozostanie taka sama za kilka lat.

Kontakt z firmą ubezpieczeniową

Kiedy dochodzi do jakiejś usterki w usłudze, którą wykupujemy, na przykład abonamencie internetowym, chcemy jak najszybciej doprowadzić ją do stanu funkcjonalności. Nie inaczej jest z ubezpieczeniami, dlatego ważne jest zadbanie o to, by z ubezpieczycielem można było skontaktować się o każdej godzinie, siedem dni w tygodniu. Powinno także sprawdzić się, jak dużo czasu firma ma na dojazd na miejsce zdarzenia. Naprawa usterki jednak nie zawsze może być błyskawiczna, dlatego ważną kwestią jest samochód zastępczy, jaki zaoferuje nam ubezpieczyciel.

Czym jest OWU?

OWU to skrót od ogólnych warunków ubezpieczenia. Są one dokumentem zawierającym dokładne warunki umowy między klientem a ubezpieczycielem.

Co znajduję się w OWU?

OWU zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat danego ubezpieczenia:

– Zasady zawarcia umowy między ubezpieczanym a ubezpieczycielem
– Zakres ubezpieczenia, czyli co dokładnie obejmuje ubezpieczenie i na terenie jakich krajów obowiązuje
– Do czego zobowiązuje cię ubezpieczyciel (płacenie składek itp.), a jakie są jego obowiązki (zapewnienie pomocy opisanej w warunkach ubezpieczenia)
– Uregulowanie pojęć, którymi operuje ubezpieczyciel
– Przypadki, w których ubezpieczyciel uchyla się od odpowiedzialności.

Z zapisami OWU powinien zapoznać się każdy klient. W przeciwnym wypadku może okazać się, że polisa nie spełnia w pełni twoich oczekiwań od ubezpieczenia. Może to skutkować tym, że zapłacisz za ubezpieczenie, które nie będzie zawierało czegoś, na czym ci zależy. Składając więc podpis na umowie zapoznaj się dokładnie z wszystkimi warunkami ubezpieczenia i zastanów się, czy jest to oferta, której szukałeś.

Dlaczego warto korzystać z porównywarek ubezpieczeń?

Porównywarka OC to narzędzie, które za ciebie wyszuka dostępne oferty ubezpieczeń wedle kryteriów, które do niej wpiszesz. Wiele osób może być uprzedzonych w stosunku do tego typu narzędzi, z myślą, że porównywarki mogą promować konkretnych ubezpieczycieli, jednak te najlepsze na rynku są jak najbardziej obiektywne i warto z nich korzystać, choćby po to by oszczędzić nasz czas.

Znacznym plusem porównywarek jest to, że uwzględniają wiele ofert jednocześnie, w przeciwieństwie do możliwości jednej osoby chcącej się ubezpieczyć.

Proces wyboru ubezpieczeń, kiedy nie mamy na ten temat wiedzy, bez porównywarki może zabrać nam horrendalną ilość czasu, a znalezione ubezpieczenie i tak nie zawsze będzie idealne. Obsługa porównywarki jest bardzo prosta, ponieważ sprowadza się jedynie do wpisania danych na temat pojazdu na stronie internetowej.

Porównywarka sprawdza się najlepiej w przypadku zakupu OC, ponieważ jego zakres określa odpowiedni zapis w prawie, dlatego najlepiej przy jego wyborze kierować się ceną. Do najpopularniejszych porównywarek w Polsce należą: mubi.pl,rankomat.pl oraz cuk.pl.

Do tego grona chce włączyć się zicat.pl

Oceń wpis post

Zicat.pl

Zicat.pl: Pożyczki prywatne, kredyty oddłużeniowe, ubezpieczenia OC samochodów i porównywarka OC/AC. Skorzystaj z nowoczesnej porównywarki ubezpieczeń samochodowych, kredytów i pożyczek prywatnych. Nowości, rankingi i opisy firm.

Dodaj komentarz

Naciśnij, aby dodać komentarz