Strona główna » Ubezpieczenia OC » Ile kosztuje OC? Ubezpieczenie samochodu, zniżki OC.
Ubezpieczenia OC Ubezpieczenie samochodu Zicat

Ile kosztuje OC? Ubezpieczenie samochodu, zniżki OC.

ubezpieczenie samochodu OC
0
(0)

Jak wybrać najtańsze OC? Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Polska.

Na rynku ubezpieczeniowym jest tak dużo firm zajmujących się polisami ubezpieczeniowymi, że wybór tej konkretnej oferty czasem wydaje się zadaniem ponad nasze siły. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać odpowiednią firmę i najtańsze OC, podpowiadamy.

Wybór odpowiedniej polisy skrojonej na miarę nie tylko naszych potrzeb, ale również na miarę możliwości naszego portfela czasem wydaje się być zadaniem trudnym. Bowiem jak w gąszczu tak licznych ofert, wybrać tą najlepszą dla siebie? Jakiej firmie zaufać? Na co zwrócić uwagę? Jeśli właśnie stoisz przed tym dylematem, podsuwamy Ci kilka pomysłów, w jaki sposób wybrać polisę OC i AC w sam raz dla siebie.

Opinie znajomych i ich doświadczenie

Jak wiadomo, jednym z najcenniejszych źródeł informacji jest doświadczenie naszych znajomych, którzy już wcześniej korzystali z usług i ofert różnych firm ubezpieczeniowych. To właśnie od nich warto zacząć swoje poszukiwania. Z pewnością usłyszysz od nich nie tylko zalety, ale i wady polis, z których korzystali. Zbierając opinie od kilku zaprzyjaźnionych kierowców, będziemy w stanie wybrać coś dla siebie. Na dodatek będziemy mieć pewność co do jakości świadczonych usług.

Przeglądarka: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnejubezpieczenie OC, potocznie OC

Aby zaoszczędzić czas, coraz częściej kierowcy, zamiast samodzielnie przeglądać poszczególne oferty firm ubezpieczeniowych sięgają po narzędzie internetowe, jakim jest przeglądarka polis OC, przeglądarka AC. To tutaj znajdziesz najciekawsze polisy zebrane w jednym miejscu. Dzięki temu w ciągu kilku minut jesteś w stanie porównać nie tylko cenę poszczególnych polis, ale również ich zakres ubezpieczenia.

Przedstawiciele ubezpieczeniowy

Jeśli jednak nie masz doświadczonych w temacie polis ubezpieczeniowych znajomych lub wolisz bezpośredni kontakt ze specjalistą, skontaktuj się z przedstawicielem ubezpieczeniowym. Podczas spotkania agent ustali z Tobą twoje oczekiwania, potrzeby, a także zakres cenowy, by w ten sposób przedstawić ci kilka najciekawszych ofert skrojonych na miarę twoich potrzeb. Co ważne w przypadku osób zapominalskich, mając już ubezpieczenie wykupione u agenta ubezpieczeniowego, możemy być pewni, że powiadomi nas, kiedy będzie zbliżał się koniec ważności polisy.

Czym jest ubezpieczenie AC? Pojazd mechaniczny.

Poza obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej firmy ubezpieczeniowe oferują również kierowcom polisy AC. Czym jest AC, ile kosztuje i czy warto je wykupić? O tym poniżej.

AC, czyli autocasco, to dobrowolne ubezpieczenie, które może wykupić wraz z podstawowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej.

AC – zakres ubezpieczenia. Ubezpieczenie komunikacyjne.

Polisa AC gwarantuje kierowcy wypłatę świadczeń na wypadek wystąpienia szkód. Począwszy od zdarzeń losowych, kolizje, poprzez kradzież i działania siła natury. Zakres ubezpieczenia możemy regulować samodzielnie poprzez wybór konkretnego pakietu ubezpieczeniowego. Aby wybrać ofertę najkorzystniejszą dla nas, warto sięgnąć po narzędzie, jakim jest porównywarka AC, gdzie w jednym miejscu znajdziesz zebrane oferty różnych firm ubezpieczeniowych.

Najczęściej jednak AC obejmuje:

– wypadki i kolizje z innymi pojazdami,

– uszkodzenie samochodu przez osoby trzecie, a także zwierzęta,

– działania sił natury (zalanie auta, uderzenie pioruna, lawina, grad, osunięcie się ziemi),

– usiłowanie kradzieży lub kradzież pojazdu,

– uszkodzenie pojazdu z własnej winy,

– dewastacji pojazdu

– uszkodzenia na skutek pożaru lub wybuchu.

Od czego zależy wysokość AC?

Wysokość polisy AC, podobnie jak wysokość OC, zależeć będzie od kilku czynników. Między innymi od: wieku pojazdu, wieku kierowcy, jak również miejsca zamieszkania (w dużych miastach, gdzie ruch jest większy, szybciej o kolizję, stąd wysokość składki AC i OC może być wyższa). Firmy ubezpieczeniowe przy analizie wysokości naszej polisy będą brały też pod uwagę zebrane zniżki. A także zakres ubezpieczenia. Im większy, tym droższa będzie nasza składka AC.

Polisa Assistance i NNW

Poza ubezpieczeniem AC możemy dodatkowo zakupić polisę Assistance i NNW.

Ta pierwsza zapewni nam szybką pomoc w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności na drodze. A w szczególności:

– holowanie samochodu z miejsca zdarzenia do warsztatu,

– naprawę auta na drodze, jak również organizację naprawy i zwrot jej kosztów,

– pomoc po zatankowaniu niewłaściwego paliwa,

– pomoc przy wymianie koła,

– wynajem auta zastępczego na czas naprawy.

Z kolei NNW, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwego wypadku zapewnia poszkodowanym w wypadku wsparcie finansowe w formie wypłacanego odszkodowania za powstały uszczerbek na zdrowiu lub utratę życia.

Ubezpieczenie AC – czym różni się od polisy OC?

Wśród ofert firm ubezpieczeniowych poza ubezpieczeniem OC spotkać możemy również polisy AC. Czym są i na jakiej zasadzie działają? Czy są obowiązkowe? Odpowiadamy.

Zgodnie z polskim prawem każdy właściciel pojazdu powinien posiadać ważną polisę OC. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest przypisane do danego auta, stąd jeśli jesteś właścicielem więcej niż jednego pojazdu, musisz wykupić ubezpieczenie dla każdego z nich. Brak ważnej polisy może skutkować wysokimi karami.

Dodatkowe ubezpieczenie AC

Jednak poza obowiązkowym OC każdy kierowca może również dokupić ubezpieczenie dodatkowe AC. Autocasco, bo tak brzmi pełna nazwa polisy, jest ubezpieczeniem dobrowolnym, które chroni nas przed skutkami szkód powstałych w sytuacjach losowych, będących wynikiem działania niezależnego od kierowcy pojazdu (akt wandalizmu, działania sił natury, kradzież pojazdu) i zdarzeń, których sam był sprawcą (szkoda całkowita lub częściowa). AC możesz wykupić razem z ubezpieczeniem OC. Średni koszt dodatkowego ubezpieczenia to wydatek rzędu kilkuset złotych w zależności od firmy ubezpieczeniowej i pakietu, na jaki się zdecydujemy.

Jakie są różnice między AC i OC?

Porównywarka ubezpieczeń pozwoli Ci nie tylko przejrzeć bieżące oferty firm ubezpieczeniowych, ale również sprawdzić zakres ochrony, jakie oferują swoim klientom. A te są różne, podobnie, jak różny zakres ochrony dają nam ubezpieczenia OC i AC.

– Zakres ubezpieczenia – O ile w przypadku OC zakres jest regulowany przez ustawę, o tyle w przypadku polisy AC zakres ubezpieczenia, wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności są określane ściśle przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Stąd, zanim wybierzesz konkretną ofertę polisy AC sprawdź koniecznie jej OWU (ogólne warunki ubezpieczenia).

– Charakter ubezpieczenia – Zgodnie z polskim prawem polisa OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Jej brak skutkować będzie wysokimi karami. Z kolei AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym.

– Zakres ochrony – Najprościej mówiąc ubezpieczenie OC wypłacane jest osobom poszkodowanym w wyniku zdarzenia, którego byłeś sprawcą. Z kolei polisa AC jest wypłacana tobie w przypadku szkód powstałych na skutek działania sił natury, zdarzeń losowych, a także osób trzecich.

– Sumy gwarancyjne – W przypadku polisy OC sumy gwarancyjne są regulowane przez polskie prawo. Z kolei w przypadku ubezpieczenia autocasco suma polisy, jaką objęte zostało nasze auto, wynika z wyceny jego wartości.

Czy podobał Ci się post?

Oceń post!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Bądź pierwszy i oceń post.

Ponieważ uznałeś post za przydatny...

Odwiedź nas w mediach społecznościowych

Zicat.pl

Zicat.pl: Pożyczki prywatne, kredyty oddłużeniowe, ubezpieczenia OC samochodów i porównywarka OC/AC. Skorzystaj z nowoczesnej porównywarki ubezpieczeń samochodowych, kredytów i pożyczek prywatnych. Nowości, rankingi i opisy firm.

Dodaj komentarz

Naciśnij, aby dodać komentarz