Strona główna » Jak wyliczyć ubezpieczenie OC? Najlepsza porównywarka.
Ubezpieczenia OC Ubezpieczenie samochodu Zicat

Jak wyliczyć ubezpieczenie OC? Najlepsza porównywarka.

Oddłużanie chwilówek

Jedną z najpilniejszych kwestii, jakie musimy uregulować tuż po zakupie pojazdu, jest sprawa OC. To obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w zależności od wielu czynników może kosztować nas od 200 do 700 złotych. Od czego to zależy?

Jednym z pierwszych kosztów, jakie poniesiemy w związku zakupem samochodu, jest polisa ubezpieczeniowa OC. Jeżeli zakupione przez nas auto posiada jeszcze ważne ubezpieczenie, warto zastanowić się, czy jest dla nas korzystne, czy też lepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego?

Polisa OC – jak wyliczyć?

Jeśli nie masz doświadczenia w temacie zakupu ubezpieczenia i w gąszczu tak wielu ofert różnych firm czujesz się zagubiony, warto sięgnąć po kalkulator OC/AC. To proste narzędzie pozwoli Ci w krótkim czasie i w prosty sposób wyliczyć wysokość obowiązującej Cię składki. Poza kalkulatorem warto zwrócić również uwagę na porównywarkę OC/AC. Czym jest i dlaczego po nią sięgnąć? To bardzo proste. W jednym miejscu znajdziesz oferty wielu firm ubezpieczeniowych. Porównując kilka ofert możesz wybrać tą najkorzystniejszą. A przy okazji możesz zaoszczędzić kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych.

Jak wyliczyć OC?

W przypadku ubezpieczenia OC warto pamiętać, że na jego wysokość ma wpływ wiele czynników, dlatego propozycje składek przygotowywane są indywidualnie. Stąd też, podczas gdy ty płacisz OC w wysokości np. 300zł, twój znajomy musi płacić o nawet kilkaset złotych więcej. Od czego zatem zależy ubezpieczenie samochodu OC?

Wiek kierowcy, miejsce zamieszkania i jego doświadczenie. Każdy początkujący kierowca musi liczyć się z wyższą składką niż jego doświadczony na drodze kolega. Jeśli dodatkowo ten przez lata użytkowania pojazdów może poszczycić się bezkolizyjną jazdą, wysokość składki jest jeszcze mniejsza. Ta rozbieżność wynika przede wszystkim z faktu, że prowadzenie pojazdu przez niedoświadczonego kierowcę jest dużo bardziej narażone na nieszczęśliwe wypadki na drodze. Dodatkowo niektóre z firm ubezpieczeniowych zwracają również uwagę na miejsce zamieszkania kierowcy (rozpatrując natężenie ruchu, ilość wypadków na drodze).

Dane dotyczące auta. W przypadku oceny pojazdu przy wycenie OC, towarzystwo ubezpieczeniowe weźmie pod uwagę markę naszego pojazdu, stan licznika (im większy przebieg, tym większe ryzyko awarii, a co za tym idzie powstania szkody) i pojemność silnika (im większa pojemność silnika, tym większą prędkość może osiągnąć auto, a to z kolei daje większe prawdopodobieństwo wypadku lub awarii pojazdu).

Pamiętaj

Co ważne, pamiętaj, że po zakupie pojazdu (jeśli nie ma aktywnego ubezpieczenia) niezwłocznie wykup polisę OC. Jazda bez ważnego ubezpieczenia może narazić Cię na spore koszty od 380 do nawet blisko 2000zł.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie samochodu?

Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne OC, to kwestia, o której musimy pamiętać posiadając auto. Nawet jeden dzień opóźnienia w spłacie może narazić nas na duże koszty. Jak jednak wybrać ofertę najbardziej korzystną?

Każdy kierowca, który choć raz kupował własny samochód wie, że bez ważnego ubezpieczenia OC rejestracja pojazdu jest niemożliwa. Mało tego, brak ważnej polisy lub opóźnienie w spłacie może narazić nas na zapłatę mandatu. Jego wysokość może sięgać nawet blisko dwóch tysięcy złotych.

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu?

Jeśli temat ubezpieczenia pojazdu, a co za tym idzie wyboru odpowiedniej firmy jest dla nas czarną magią i przyprawia nas o ból głowy, warto sięgnąć po coraz popularniejsze porównywarki OC. To bardzo przydatne narzędzie skupiające w jednym miejscu kilka, a nawet kilkanaście różnych ofert obecnych na rynku firm ubezpieczeniowych. Poza zestawieniem różnych cen składek, porównywarka ubezpieczenia daje nam również możliwość porównania zakresu ubezpieczenia. Niejednokrotnie po wyborze odpowiedniej oferty, wystarczy jedno kliknięcie, by na stronie wybranej firmy dokończyć transakcję.

Liczne biura ubezpieczeniowe

Jeśli jednak jesteś wielbicielem spotkań na żywo, z pewnością warto odwiedzić biura ubezpieczeniowe, w których pracownicy pomogą ci w wyborze oferty skrojonej na miarę twoich potrzeb i oczekiwań. Doradztwo i sprzedaż polisy OC najczęściej nie wiąże się dla kierowcy z dodatkowymi kosztami. Taka opcja jest szczególnie przydatna dla osób, które nie mają pamięci do dat. Korzystając z pomocy biura czy też agenta ubezpieczeniowego możemy liczyć na jego telefon w chwili, kiedy termin ważności naszej polisy wygasa.

Pomoc znajomych

Nie masz zaufania do narzędzi internetowych i biur? W takiej sytuacji najprostszym sposobem będzie zasięgnięcie wiedzy i opinii u swoich bliskich i znajomych. Z pewnością są wśród nich szczęśliwi posiadacze czterech kółek, a co za tym idzie, z pewnością będą mogli polecić Ci ofertę sprawdzonego już przez nich towarzystwa ubezpieczeniowego.

Oceń wpis post

Zicat.pl

Zicat.pl: Pożyczki prywatne, kredyty oddłużeniowe, ubezpieczenia OC samochodów i porównywarka OC/AC. Skorzystaj z nowoczesnej porównywarki ubezpieczeń samochodowych, kredytów i pożyczek prywatnych. Nowości, rankingi i opisy firm.

Dodaj komentarz

Naciśnij, aby dodać komentarz