Strona główna » Samochód bez prawa jazdy – jak to działa? Ja zarejestrowałem samochód.
Ubezpieczenia OC Ubezpieczenie samochodu

Samochód bez prawa jazdy – jak to działa? Ja zarejestrowałem samochód.

Porównywarka kredytów

Ile kosztuje rejestracja pojazdu?

Kupiłeś właśnie swoje wymarzone auto? Pamiętaj o jego rejestracji i formalnościach w urzędzie skarbowym. Zastanawiasz się, jaką kwotę musisz się przygotować, by pokryć wszystkie koszty związane z rejestracją pojazdu?

Kiedy zakupione nowe czy też używane auto staje się naszą własnością, mamy 30 dni na dokonanie niezbędnych formalności związanych z jego nabyciem. Mowa tu o rejestracji pojazdu i wizycie w urzędzie skarbowym. W przypadku samochodu sprowadzonego z zagranicy koniecznym będzie również uregulowanie akcyzy. Na jakie koszty musimy być przygotowani?

Jaki jest koszt rejestracji pojazdu zakupionego w Polsce?

W przypadku aut zakupionych na terenie kraju koszt rejestracji będzie oscylował od 60 do 180 zł, w zależności od rodzaju tablicy rejestracyjnej. W przypadku, kiedy nabyte auto posiada nowe (białe) tablice rejestracyjne, koszt będzie znacznie niższy i wyniesie około 60 zł. W przypadku starych tablic (czarne) całkowity wydatek będzie oscylował w granicach 180zł.

Rejestracja pojazdu – za co płacę?

Na całkowity koszt rejestracji składa się kilka opłat związanych z wydaniem naklejek, jak również tablic rejestracyjnych i niezbędnych dokumentów. Zatem kwotę tą tworzą:

– wydanie dowodu rejestracyjnego – 54zł,

– wydanie tablic rejestracyjnych – 80zł,

– pozwolenie czasowe (na 30 dni) – 13,50zł,

– nalepka kontrolna – 18,50zł,

– znak legalizacyjny – 12,50zł,

– opłata ewidencyjna – 2zł.

Jaki będzie koszt rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy?

W tym przypadku do kosztów wymienionych powyżej należy dodać również kwotę 75zł za wydanie karty pojazdu. Jeśli dodatkowo marzą się nam indywidualne tablice rejestracyjne, do kosztów należy doliczyć jeszcze kwotę 1000zł. Sprowadzając auto z zagranicy, musimy również pamiętać o opłaceniu akcyzy. Mamy na to 30 dni od daty zakupu pojazdu. Po opłaceniu podatku mamy z kolei 14 dni, na to, by w urzędzie skarbowym złożyć odpowiednie deklaracje.

Opłata akcyzowa – jak ją wyliczyć?

Dowód opłaty akcyzy będzie jednym z wymaganych podczas rejestracji dokumentów. W zależności od pojemności silnika zapłacimy podatek akcyzowy w wysokości 3,1% wartości pojazdu wskazanej na dokumencie zakupu (silnik ma pojemność mniejszą niż 2000 cm3) lub 18,6% wartości (w przypadku aut o pojemności silnika większej 2000 cm3).W przypadku pojazdów hybrydowych wysokość opłaty akcyzowej będzie niższa i wyniesie 1,55% wartości pojazdu (samochody o pojemności silnika mniejszej niż 2000 cm3) i 9,3% wartości (pojazdy o pojemności silnika większej niż 2000 cm3).

Oceń wpis post

Zicat.pl

Zicat.pl: Pożyczki prywatne, kredyty oddłużeniowe, ubezpieczenia OC samochodów i porównywarka OC/AC. Skorzystaj z nowoczesnej porównywarki ubezpieczeń samochodowych, kredytów i pożyczek prywatnych. Nowości, rankingi i opisy firm.

Dodaj komentarz

Naciśnij, aby dodać komentarz