Strona główna » W co zainwestować pieniądze, żeby zarobić?
Conectum Zicat

W co zainwestować pieniądze, żeby zarobić?

Pożyczki bez BIK

Lokaty Bankowe Jako Narzędzie Gromadzenie Oszczędności na Emeryturę

Czy warto otworzyć lokatę jako źródło przechowywania środków? Jest to z jedno najlepszych źródeł bezpiecznego przechowywania oszczędności. Poniżej przedstawiamy kilka informacji o lokatach bankowych.

Polski System Emerytalny

Z definicji systemu emerytalnego wynika, że jest to określony sposób, według którego bieżący PKB zostaje rozdzielony między dwa pokolenia obywateli, a mianowicie między pokolenie emerytów oraz pokolenie osób aktywnych zawodowo.

Ma on również za zadanie alokowanie dochodu każdego obywatela w cyklu życia. Zależnie od przyjętych rozwiązań prowadzone w tym zakresie działania, mogą wywierać skutki o charakterze pozytywnym lub negatywnym (Góra, 2003).

Lokaty Bankowe Jako Instrumenty Oszczędzania na Emeryturę

Znaczącą cechą, która zwiększa atrakcyjność lokat bankowych, jest zasada, że wycofanie przez klienta zdeponowanych środków przed upływem wskazanego w umowie terminu ma niewielkie negatywne konsekwencje.

W takiej sytuacji jedynym ryzykiem jest częściowa lub całkowita utrata oprocentowania lokaty (Zawadzki, 2007). Nigdy nie dochodzi do zmniejszenia wartości kapitału złożonego w banku. Takie sytuacje mają miejsce w przypadku innych instrumentów finansowych.

Jakie są najlepsze lokaty bankowe na 12 miesięcy?

Gospodarstwa domowe wciąż najczęściej wybierają lokaty bankowe jako formę gromadzenia oszczędności. Dzieje się tak, ponieważ zasady działania tych instrumentów finansowych są bardzo proste i w zasadzie niezmienne.

To z kolei sprawia, że sposób ich funkcjonowania jest przejrzysty i zrozumiały dla każdego. Należy także wspomnieć, że gromadzenie oszczędności z wykorzystaniem depozytów terminowych jest bezpieczne.

Lokaty bankowe: kalkulator, porównanie i rankingi

Szukasz rankingu usług? Lokaty, kredyty, karty kredytowe, konta bankowe? Wybierz odpowiedni ranking i uzyskaj informację. Bez zobowiązań z góry. Przy współpracy z jednym z największych for kredytowych w Polsce. Szukasz dobrych inwestycji? Dołącz do nas i otrzymuj najlepsze propozycje bez zobowiązań:

  i weź udział w promocji, w której do wygrania: 
  – 400 zł voucher do Biedronki
  – 600 zł voucher do Allegro.pl
  – do 1200 zł zwrotu z zakupów w 300 sklepach
  (wykonaj kalkulację a na adres e-mail dostaniesz link do promocji)

  Comiesięczne kwoty przeznaczane przez statystyczne jednoosobowe gospodarstwo domowe w analizowanym okresie 15 lat na poczet przyszłej emerytury były niskie.

  Mimo to z tych środków udało się zgromadzić kapitał własny oszczędzającego o łącznej wysokości 22 545,48 zł (20 366,94 zł po uwzględnieniu inflacji). Wartość ta nie jest duża, jednak biorąc pod uwagę niski poziom oszczędności, należy stwierdzić, że nawet odkładanie małych kwot pozwala w dłuższym okresie zgromadzić środki o zauważalnej wartości. Otrzymane fundusze mogą mieć duże znaczenie dla członków gospodarstwa domowego, gdy przestaną być aktywni zawodowo.

  PODSUMOWANIE

  Systematyczne korzystanie z prostego instrumentu finansowego, jakim jest lokata bankowa, nawet przy niskim poziomie oszczędzanych funduszy pozwala w bezpieczny sposób pomnażać środki, które będą mogły zostać skonsumowane na emeryturze.

  W którym banku założyć lokatę?

  Załóż korzystną lokatę 3,5% na 12 miesięcy: ZAŁÓŻ LOKATĘ

  Oszczędności gospodarstwa domowego mają bardzo duże znaczenie na każdym etapie istnienia danej jednostki w społeczeństwie. Jednak najważniejsza jest ich rola w ostatniej fazie cyklu życia, jaką jest emerytura.

  W tym czasie gospodarstwo domowe zaczyna wykorzystywać zgromadzone wcześniej środki, przeznaczając je na bieżącą konsumpcję. Na emeryturze oszczędności gospodarstwa domowego
  stanowią ważny element zasilający budżet.

  i weź udział w promocji, w której do wygrania: 
  – 400 zł voucher do Biedronki
  – 600 zł voucher do Allegro.pl
  – do 1200 zł zwrotu z zakupów w 300 sklepach
  (wykonaj kalkulację a na adres e-mail dostaniesz link do promocji)

  źródło: forum-kredytowe.org

  Oceń wpis post

  Zicat.pl

  Zicat.pl: Pożyczki prywatne, kredyty oddłużeniowe, ubezpieczenia OC samochodów i porównywarka OC/AC. Skorzystaj z nowoczesnej porównywarki ubezpieczeń samochodowych, kredytów i pożyczek prywatnych. Nowości, rankingi i opisy firm.

  Dodaj komentarz

  Naciśnij, aby dodać komentarz